Ultrazvučno Čišćenje Lica: Iskustva, Efekti i Saveti

Puslica Blog 2024-06-17

Saznajte sve o ultrazvučnom čišćenju lica - kako funkcioniše, koliko košta, kakvi su efekti i da li je bolje od klasičnog tretmana. Čitajte iskustva korisnika.

Ultrazvučno Čišćenje Lica: Iskustva, Efekti i Saveti

Šta je ultrazvučno čišćenje lica?

Ultrazvučno čišćenje lica je neinvazivni kozmetički tretman koji koristi ultrazvučne talase za dubinsko čišćenje kože. Ovaj postupak kombinuje funkcije pilinga, vlaženja i mikromasaže, što ga čini pogodnim za sve tipove kože.

Kako se radi ultrazvučno čišćenje lica?

Tretman se obavlja pomoću specijalne ultrazvučne spatule. Postupak obično traje 30-45 minuta i sastoji se od nekoliko faza:

  • Prethodno čišćenje lica
  • Primena posebnog gela
  • Prolazak ultrazvučnom spatulom po licu
  • Ručno čišćenje preostalih mitisera (po potrebi)
  • Nanosenje smirujuće maske ili kreme

Koje probleme rešava ultrazvučno čišćenje?

Prema iskustvima korisnika, ovaj tretman može pomoći u rešavanju sledećih problema:

  • Akne i upaljene bubuljice
  • Zatvoreni komedoni i prosirene pore
  • Staračke pege i hiperpigmentacije
  • Površinski ožiljci
  • Dehidrirana koža

Međutim, važno je napomenuti da tretman ne rešava veće kožne probleme i da je za vidljive rezultate potrebno odraditi seriju od 6 tretmana, najbolje tri puta nedeljno.

Prednosti u odnosu na klasično čišćenje lica

Mnogi korisnici ističu sledeće prednosti ultrazvučnog tretmana:

  • Manje crvenila nakon tretmana
  • Manje bolno od klasičnog čišćenja (mada neki korisnici navode suprotno)
  • Dublje čišćenje pora
  • Stimulisanje prokrvljenja kože
  • Poboljšana apsorpcija aktivnih supstanci

Cena ultrazvučnog čišćenja lica

Cene variraju u zavisnosti od salona i lokacije. U većim gradovima cena jednog tretmana kreće se od 1700 do 2500 dinara. Tretmani kupljeni preko popusta i kupona mogu biti značajno jeftiniji.

Iskustva korisnika

Mišljenja o ultrazvučnom čišćenju lica su podeljena:

Pozitivna iskustva: "Posle prvog tretmana koža mi je bila blistavija i čišća. Nakon serije od šest tretmana rezultati su bili izuzetni - koža manje masna, jedra i zategnutija."

Negativna iskustva: "Tretman mi nije doneo nikakvu revolucionarnu promenu. Lice je bilo čišće, ali efekat je trajao samo nedelju dana."

Ekstremna iskustva: "Za mene je ovo bilo najtraumatičnije iskustvo ove godine. Bol je bio neuporedivo veći nego kod klasičnog čišćenja."

Da li postoji opasnost od oštećenja kože?

Ultrazvučni talasi se smatraju najmanje štetnim od svih vrsta zračenja. Međutim, ne preporučuje se primena u neposrednoj blizini očiju i na vratu. Neki korisnici izražavaju zabrinutost za moguće negativne efekte na kosti lica, ali stručnjaci smatraju da je rizik minimalan.

Česta pitanja

Da li se koža peruta nakon tretmana?

Većina korisnika ne primećuje perutanje, ali pojedinci sa osetljivijom kožom mogu doživeti blago perutanje nekoliko dana nakon tretmana.

Koliko često treba raditi ovaj tretman?

Za najbolje rezultate preporučuje se serija od 6 tretmana, tri puta nedeljno. Nakon toga, održavanje se može vršiti jednom mesečno.

Da li je bolje od mikrodermoabrazije?

Ova dva tretmana imaju različite efekte. Mikrodermoabrazija je agresivnija i bolja za duboke ožiljke, dok je ultrazvučno čišćenje blaže i fokusiranije na čišćenje pora i uklanjanje mitisera.

Da li može da se koristi kod dehidrirane kože?

Da, ultrazvučno čišćenje može biti korisno i za dehidriranu kožu, posebno u kombinaciji sa hidratantnim preparatima.

Kućni aparati za ultrazvučno čišćenje

Sve popularniji postaju kućni aparati za ultrazvučno čišćenje lica. Cene ovih uređaja variraju od 15 do 50 dolara, ali kvalitet i efekti su veoma različiti. Dok neki korisnici su zadovoljni jeftinijim modelima, drugi ističu da salonski tretmani daju znatno bolje rezultate.

Zaključak

Ultrazvučno čišćenje lica može biti dobra alternativa klasičnom čišćenju, posebno za one koje žube od crvenila nakon tretmana. Međutim, za vidljive rezultate potrebno je izvršiti seriju tretmana, a efekti variraju od osobe do osobe. Preporučuje se konsultacija sa dermatologom ili iskusnim kozmetičarem pre odluke o ovom tretmanu.

Komentari
Trenutno nema komentara za ovaj članak.